İncek Diş Beyazlatma

İncek Diş Beyazlatma

İncek diş beyazlatma işlemine başlamadan önce bir hekim tarafından dişlerinizin yapısı ve sertliği mutlaka değerlendirilmelidir. Bilindiği gibi beyaz dişler, estetik bir görünüm için olmazsa olmaz bir parçadır. Birçok insan farkında olmasa bile karşısındaki insanın dişlerinin beyazlığına önem verir. Bunun en büyük nedeni, dişlerin insanın hijyene verdiği önemi göstermesi açısında ön planda yer almasıdır. Diş beyazlatma tedavisi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfaya da gidebilir ve merak ettiğiniz tüm konuları bulabilisiniz.

İncek Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma konusunda en çok merak edilen konulardan biri de hiç kuşkusuz diş beyazlatma fiyatlarıdır. Fiyatlar konusunda detaylı bilgi için 0312 232 11 35 telefon numarasından detaylı bilgi alabilir ya da doğrudan diş hekiminize başvurabilirsiniz.

Diş beyazlatma işlemi uzmanlık gerektiren ve mutlaka bir diş hekimi tarafından profesyonel bir ortamda yapılması gereken bir tedavi yöntemidir. Evde yapılacak işlemler için de mutlaka hekiminizin tavsiyelerine uymalı ve doktorunuz tarafından önerilmeyen hiçbir işlemi yapmamlısınız.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerde meydana gelen içsel renklenmelerde tedavi yaklaşımları dişin canlılığının devam edip etmediğine ve renklenmenin tek bir dişi mi yoksa birden fazla dişi mi içerdiğine göre değişkenlik göstermektedir. Tek bir dişte meydana gelen renklenmeler daha çok travma veya daha önceden yapılmış kök kanal tedavilerine bağlı olabilir. Travmaya uğramış bir diş canlılığını kaybedebilir ve bu durumda diş renklenir. Kök-kanal tedavisi işlemi esnasında kullanılan bazı kanal dolgu malzemeleri de dişlerde renklenmeye neden olabilmektedir.

Canlılığını kaybetmiş bir dişte öncelikle kök kanal tedavisi uygulanır, takiben hazırlanan kanal boşluğuna ağartma ajanları yerleştirilerek dişin renginin ağartılması sağlanır. Mevcut kanal tedavisine bağlı renklenmelerde ise öncelikle dolgu için açılan boşluğun içindeki renklenmeye neden olan fazla kanal dolgusu uzaklaştırılarak boşluğa ağartma ajanları yerleştirilir ve dişin renginin ağartılması sağlanır. Takip seansları sonrası diş doğal rengine kavuştuktan sonra kalıcı olarak dolgusu yapılarak tedavi sonlandırılır.

Bazı durumlarda renklenme her iki çenedeki tüm dişleri içerir. Bu durumda ağartma ajanı dişler izole edildikten sonra diş yüzeylerine uygulanır. Bu işlem için özel olarak hazırlanmış ışık kaynakları yardımı ile ağartma işlemi çoğunlukla tek seansta tamamlanır.

Diş Beyazlatma Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş beyazlatma işlemi sonrası özellikle renklendirici potansiyeli olan gıdalar ile çay, kahve, kola, şarap gibi içeceklerin dikkatli tüketilmesi gerekir. Ağartma işlemi sonrası birkaç gün saydığımız gıdaların tüketimi azaltılmalıdır.

İncek diş beyazlatma ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru varsa hiç çekinmeden bize ulaşabilir ve aklınızı kurcalayan tüm soruları iletebilirsiniz.