PANDEMİ ÖNLEMLERİMİZ

Kliniğimizi tercih eden hastalarımızla ilk karşılaşmamızdan itibaren maske, dezenfektan kullanımı ve galoş giyilmesi konusunda hatırlatmalar yapıyoruz. Öncelikle dezenfeksiyon ünitesinde ellerini dezenfekte etmelerini rica ediyoruz. Otomatik ateş ölçüm cihazıyla vücut ısılarını ölçüp HES kodlarını sorguluyoruz. Hasta randevu planlamasını birer saat arayla ve farklı kliniklerde oluşturuyoruz.

Hastalarımıza mümkünse refakatçileri olmadan veya en fazla bir refakatçi ile gelmelerini rica ediyoruz. Hasta kabul, bekleme salonu, tuvaletler ve tüm ortak kullanım alanlarını düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Polikliniğimizde tüm kapı ve musluklar bu sebepten sensörlü olarak yapılmıştır. Gazete, dergi, broşür, kalem gibi çapraz enfeksiyona sebebiyet verecek ortak kullanım araçlarını geçici olarak kaldırdık. 

Diş Hekimlerimiz ve asistanlarımız hasta tedavilerini yaparken cerrahi önlük / tek kullanımlık tulum, gözlük, siperlik, N95 maske ekipmanlarını kullanarak hem kendi hem de hastalarımızın sağlıklarını korumaktadırlar.

Her hastanın tedavisi sonrası diş üniti, kullanılan cihazlar, tüm yüzeyler ve zeminleri öncelikle bakterisidal ve virüsidal özellikli yüzey solüsyonları ile siliyor, sonrasında sodyum hipoklorid solüsyonu ile tekrar dezenfekte ediyoruz. Ayrıca ortam dezenfeksiyonu için hipokloroz ile sisleme yapıyoruz. İşlem yapılan ve dezenfekte edilen tedavi odasına 1 saat boyunca yeni hasta almıyoruz.

Polikliniğimizde her kat ve odalar diğerlerinden bağımsız olarak havalandırılacak şekilde dizayn edilmiş merkezi sistem ile havalandırılmaktadır.